MPT „Kouzelný kolovrátek“- Cieszyn

29.07.2019

Během pěti dní 30 dětí z polské a české strany Olše společně pobývaly na Mezinárodním příměstském táboru v COK Dom Narodowy Cieszyn, hlavním organizátorem akce. Společně s SVČ Amos Český Těšín byl připraven bohatý program k poznání základních prvků lidové kultury regionu Těšínského Slezska. Pod názvem "Kouzelný kolovrátek/ Zaczarowany kołowrotek" proběhl tábor v rámci projektu "Kaj indži inači- u nas po našymu. Lidová kultura Těšínského Slezska.

Program byl realizován zábavnou formou dílčích workshopů. Děti malovaly, kreslily, lepily, pletly a učili se písně a tance z okolí Těšína pod vedením uměleckých vedoucí souborů Slezanek a Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej. Společně děti navštívili Muzeum Śląska Cieszyńskiego, kde se seznámili s historií Těšína a tradicemi včetně lidových krojů našeho regionu.

Vše, co se během týdne naučili, předvedli svým rodičům na závěrečné vernisáži. Součástí bylo i vystoupení dětí s ukázkou lidových tanců. Vystoupení se velmi zdařilo a výstava uměleckých prací se setkala s velkým ohlasem zejména u rodičů.

Zajímavá témata, společné tvoření a prožitý volný čas prokázaly soudružnost mezi malými účastníky. Děkujeme všem pracovníkům COK Dom Narodowy za přijetí a tvůrčí inspiraci.